Przepisy kuchenne - rozne linki :)

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1. Di&Gi
     
    .

    User deleted


    http://www.mojeprzepisy.pl/Przepisy/ciasta/1/ ma che buone ricette ;) ho voglia di tutto



    http://www.mojeprzepisy.pl/Przepisy/ciasta/1/
     
    .
  2. SŕH;
     
    .

    User deleted



    http://www.mojeprzepisy.pl/

    .
    Kategorie
    Alkohole
    Ciasta
    Dodatki do ciast
    Babki
    Biszkopty
    Ciasteczka
    Faworki
    Jabłeczniki
    Keksy
    Makowce
    Mazurki
    Murzynki
    Pączki
    Pierniki
    Serniki
    Szarlotki
    Tarty
    Torty
    Wafle
    Dania mięsne
    Desery
    Dla dzieci
    Grzyby
    Kasza i ryż
    Makarony
    Mączne
    Na grilla
    Napoje
    Pasty
    Pieczywo
    Pizze
    Przekąski
    Przetwory
    Ryby i owoce morza
    Sałatki
    Sosy
    Świąteczne
    Warzywa
    Wegetariańskie
    Zupy
    Kuchnia regionalna
    Kuchnia staropolska
    Kuchnie świata
    Diety


    Doskonały barszcz czerwony, najlepszy jaki jadłam, idealny na co dzień, jak i na Wigilię.


    •buraki czerwone 3 sztuki średnie
    •włoszczyzna 1 pęczek
    •ziele angielskie kilka ziarenek
    •liśc laurowy 3 szt
    •czosnek 3 ząbki
    •suszony majeranek 1 łyżka
    •sok z cytryny 2 łyżki
    •pieprz
    •sól

    Wszystkie warzywa dokładnie umyć i obrać. Do garnka dodać obrane i pokrojone na połówki buraki oraz ziarna ziela, liście laurowe, pieprz, sól oraz ząbki czosnku i majeranku. Gotować na małym ogniu przez ok. 2 godziny. Dodać sok z cytryny i doprawić do smaku. Można dodać także trochę przypraw z suszonych i krojonych warzyw.
    Gotować jeszcze chwilę, zdjąć z kuchenki, trochę przestudzić i dodać surowego startego buraka dla uzyskania bardziej intensywnego koloru.
    Przed podaniem podgrzać, ale nie gotować!
    Barszcz nalewać przez sitko. Podawać można z uszkami,czy też pasztecikami.


    Gołąbki


    Spór o to, jak się prawidłowo powinno przyrządzać gołąbki jest równie stary, jak samo to danie. I chociaż wielu z nas uważa, że wspomniana potrawa ma korzenie iście polskie, to jednak trzeba przyznać, że wywodzi się ona z Turcji.

    Sposób przygotowania gołąbków zależy od danego regionu geograficznego i panujących w nim tradycji kulinarnych. W polskich kręgach przyjęło się uważać, że gołąbki to potrawa, której farsz zostaje zawinięty w kapuściane liście. Może być podana z sosem pomidorowym lub bez niego. W skład tradycyjnego nadzienia wchodzi mięso mielone wieprzowe, ryż (niekiedy kasza) oraz dodatki w postaci podsmażonej cebuli, grzybów czy przypraw. Niektórzy zamiast mięsa mielonego używają też drobiu, baraniny lub jagnięciny. Zdarzają się również gołąbki wegetariańskie przyrządzone bez mięsnego farszu.

    Najprostsze, a jednocześnie najbardziej tradycyjne w Polsce są gołąbki z ryżem i mięsem. Do przegotowanego ryżu dodaje się zmielone mięso, jajko, podsmażoną na maśle cebulę i przyprawy do smaku. Farsz dokładnie mieszamy i odstawiamy na bok, aby trochę przestygł. W tym czasie zajmujemy się kapustą. Ostrym nożem usuwamy głąb i wkładamy warzywo do gotującej się od co najmniej 5 minut, wody. W ten sposób lekko sparzamy kapustę, dzięki czemu jej liście będą miękkie i łatwe do podzielenia. Osuszamy liście, a jeśli jest to konieczne, to tłuczkiem zbijamy nerwy liścia u jego nasady. Na środek każdego liścia nakładamy farsz i dość ciasno zwijamy od jego nasady. Zawijamy brzegi liścia do środka i tak przygotowane gołąbki układamy w garnku (ściśle, jeden obok drugiego). Całość zalewamy wywarem. Zapiekamy w piekarniku lub dusimy na wolnym ogniu ok. 1,5 – 2 godzin. Gołąbki podajemy z sosem pomidorowym, grzybowym lub ziemniaczanym. Można je również okrasić topionym tłuszczem i posypać skwarkami. Jest to najbardziej klasyczny przepis na gołąbki, ale chętni mogą go nieco urozmaicić. Doskonałym tego przykładem są gołąbki z kaszą gryczaną i wędzonką. W połączeniu z mieloną wieprzowiną, jajkami i podsmażoną cebulką stanowią danie, wobec którego trudno przejść obojętnie. Innym sposobem na zaskoczenie gości lub domowników są gołąbki z kapusty włoskiej. Do ich przygotowania potrzebne jest mięso mielone wołowo – wieprzowe, odrobina suszonych śliwek, kilka ząbków czosnku, cebule, jajka i garść przypraw (tymianek, sól, pieprz, natka pietruszki). Zanim zabierzemy się za przyrządzanie farszu, warto najpierw namoczyć śliwki w odrobinie brandy. Następnie kroimy je w cienkie paseczki i mieszamy z pozostałymi składnikami. Całość doprawiamy tymiankiem, solą i pieprzem. Nakładamy farsz na liście, ciasno zwijamy, po czym obwiązujemy bawełnianą nitką, ponieważ liście kapusty włoskiej są znacznie delikatniejsze niż białej. Podsmażamy na rozgrzanej patelni. Podajemy z sosem pomidorowym lub oblane roztopionym masłem. Osobną kwestię stanowią gołąbki zawijane w liście kapusty kwaszonej. Podaje się je jako potrawę wigilijną – zwyczaj ten zachował się głównie na Kresach Wschodnich.

    Jak już wspomnieliśmy, gołąbki nie są potrawą typowo polską. W Czechach i na Słowacji woła się na nie holubce, w Niemczech – Krautwickel bądź Kohlrouladen, a w Rumunii – sarmale (tutaj podaje się je z gęstą śmietaną). Warto dodać, że na Bałkanach do przyrządzenia gołąbków nie używa się kapusty, a liści winorośli. Przykładowo Bułgarzy nakładają na nie farsz z jagnięciny i koperku włoskiego, a z kolei Rumunii lubują się w gołąbkach przyrządzanych z kapusty kiszonej i ryby.
    Gołąbki

    "Cytrynowiec"

    "Cytrynowiec"


    biszkopt
    •jajka 6 sztuk
    •cukier kryształ 1 szklanka
    •mąka pszenna 1 szklanka
    •proszek do pieczenia 2 łyżeczki
    masa cytrynowa
    •budyń śmietankowy (na 1/2 l mleka) 2 opakowania
    •woda 2 szklanki
    •cukier kryształ 1 szklanka
    •galaretka cytrynowa 2 opakowania
    •masło roślinne 250 g
    •jajka 2 sztuki
    •sok z 1/2 cytryny
    •aromat cytrynowy kilka kropel
    masa śmietankowa
    •śmietana kremówka 1/2 L
    •cukier puder 1/2 szklanki
    •żelatyna 2 łyżki
    wierzch
    •polewa czekoladowa biała 1 opakowanie

    Biszkopt:
    6 białek ubić na sztywno, dodać 1 szkl. cukru i 6 żółtek. Na końcu dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, wymieszać. Wyłożyć do blachy, upiec i ostudzić, przekroić wzdłuż na pół.

    Masa cytrynowa:
    zagotować 1 szkl. wody z 1 szkl. cukru. W 1 szkl. zimnej wody rozmieszać budynie, stopniowo połączyć z wrzącą wodą i gotować do zgęstnienia, ciągle mieszając. Odstawić z ognia, wsypać galaretki i mieszać do rozpuszczenia. Ostudzić. Utrzeć masło roślinne z 2 żółtkami, dodać budyń, pianę z 2 białek, aromat i sok z cytryny.

    Masa śmietankowa:
    kremówkę ubić na sztywno, dodać cukier puder i rozpuszczoną żelatynę (w 1/2 szkl. wody).

    Przełożenie ciasta:
    1/2 biszkoptu - masa cytrynowa - masa śmietankowa - 1/2 biszkoptu - polewa
     
    .
1 replies since 20/10/2009, 19:48   244 views
  Share  
.